Van’da iki kimyager bir araya geldi: ‘Kentin marka değeri olacağız

Organize Sanayi Bölgesi’nde bir araya gelen iki kimyager DOAS Kimya Fabrikası kurdu. Fabrika kısa sürede Ortadoğu’ya açılmayı hedefliyor: “Kısa sürede kentin bir marka değeri olmayı hedefliyoruz.”

Van Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir fabrika kuruldu. Kimyagerler Ayten Doğan ile Nezir Aslan tarafından kurulan DOAS Kimya Fabrikasında kişisel bakım, kişisel temizlik, kozmetik, parfüm ve oto bakım ürünleri başta olmak üzere birçok ürün üretilecek. Bir yıllık hazırlık sürecinden sonra yapılan fabrika açılışına Van Ticaret Borsası Başkanı Naif Süer, Ağrı ili Tutak ilçesi kaymakamı Enis Aslantatar ile iş İnsanları katıldı. Yapılan açılıştan sonra konuşan Fabrika Ortaklarından Kimyager Ayten Doğan, okulda mezun olduktan sonra ilk olarak farklı işlerde çalıştığını belirterek, daha sonra kendi işini kurmaya karar verdiğini aktardı. “Ortağım ile bir araya gelerek böyle bir iş kurmak istedik. İkimizde bu alanda geldiğimiz için ortaklaşma kararı aldık” diyen Doğan, ekonomi kriz ve pandemiyle birlikte zorlu süreçlerden geçtiklerini kaydetti.  Kısa sürede üretime geçeceklerini de aktararak amaçlarının kente önemli bir tesis kazandırmak olduğunu söyledi.

50 farklı çeşit üretilecek: ‘Kentin marka değeri olacağız’
 
Tesiste 50 farklı çeşit üreteceklerini aktaran Nezir Aslan ise, “Biz bu fabrikada deterjan gurubu üreteceğiz. Kişisel bakım, kişisel temizlik, parfüm ve kozmetik başta olmak üzere 50 farklı çeşit üretimini yapacağız. İran, Irak, Gürcistan, Rusya gibi yerlerle bağlantı kurmaya çalışıyoruz. Bazıları hazır. Bazıları ile de görüşmelerimiz var. Kısa sürede kentin bir marka değeri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Serhat News


WhatsApp
Hemen Ara